Inne rozumienie przepisów podatkowych – konsekwencje

Konieczność płacenia podatków jest czymś, co nie ulega żadnej dyskusji – zobowiązani jesteśmy do tego wszyscy, a już w szczególności przedsiębiorcy. W zależności od uzyskiwanych dochodów, klasyfikowani jesteśmy w odpowiednich progach podatkowych. O tym ile płacimy, decyduje również specyfika naszej firmy i możliwości zastosowania różnych odliczeń od podatków.

Konieczność płacenia podatków jest czymś, co nie ulega żadnej dyskusji – zobowiązani jesteśmy do tego wszyscy, a już w szczególności przedsiębiorcy

Autor zdjęcia: Thomas Hawk

Z racji zawiłości tychże kwestii, najczęściej sprawami podatkowymi w firmie zajmują się doradcy podatkowi, stanowiący na ogół zewnętrzną firmę świadczącą usługi dla danej organizacji.

Ubezpieczenie doradcy podatkowego

Zanim jednak podejmie się współpracę z określonym doradcą podatkowym warto sprawdzić, czy i na jaką wysokość ma on wykupione ubezpieczenie OC doradcy podatkowego. To właśnie, bowiem ono przesądza o tym, w jakiej wysokości możemy uzyskać odszkodowanie, w przypadku gdyby na skutek błędu, czy też złej interpretacji zapisów prawa podatkowego ucierpiały nasze interesy. Wysokość kar ustanawianych przez organy podatkowe na ogół jest bardzo odczuwalna dla przedsiębiorców warto, więc zabezpieczyć się i zadbać o to, by w razie, czego móc uzyskać jakąś rekompensatę.